Co říká vaše spánková poloha o vaší osobnosti

 
Co říká vaše spánková poloha o vaší osobnosti

Všichni víme, že více běhání vám může pomoci lépe spát, ale věděli jste, že vaše poloha při spánku může prozradit zajímavé věci o vaší osobnosti?

Poloha při spánku je podvědomá, takže velmi dobře odráží vaše emoce a to, co se děje hluboko ve vašem nitru. Když spíte s někým, může to také hodně napovědět o vašem vztahu.

Protože jsou podvědomé, nemůžete samozřejmě ovlivnit, jak chce vaše tělo strávit každý (doufejme) osmihodinový pobyt v posteli - ani to, co to o vás vypovídá během bdění.
Přesto vzhledem k tomu, že třetinu života strávíte podřimováním, může být poučné zjistit, co pro vás která spánková poloha znamená.

Co jednotlivé polohy při spánku vypovídají o vaší osobnosti

Pokud spíte na břiše

Pravděpodobně jste trochu uzavřenější a možná i trochu uzavřenější. Cítíte se jakoby zakrytí a chránění, jako želva se svým krunýřem.
Je to bezpečný druh polohy - není to nejlepší volba pro vaše dýchací cesty nebo dolní část zad. Váš spánek může být proto neplnohodnotný. 
Lidé, kteří spí na břiše, jsou "velmi stoičtí".

Pokud spíte na zádech

Jste otevřenější přijímání určitých věcí. To znamená, že jste otevření a cítíte se velmi bezpečně. V této poloze spí také zvířata, která se s vámi cítí bezpečně a pohodlně.
Je to poměrně jistá poloha, zejména pokud jste někdo, kdo nenosí do postele mnoho oblečení. Všechno je tak nějak vystaveno na odiv. 
Tato poloha při spánku však není jen o sebevědomí, může také naznačovat opatrnou osobnost.
Může vám pomoci lépe slyšet, co se děje v domě, a pokud by se něco stalo, budete lépe připraveni vyrazit do akce, než kdybyste leželi na břiše nebo na boku.

Pokud spíte schoulení do klubka

Je pravděpodobné, že se cítíte trochu (nebo hodně) nejistě a možná potřebujete "bezpečí a ochranu". Je to váš způsob sebeukájení. Je to způsob, jak se "chránit před světem", když se cítíte emocionálně zranitelní.
Tato poloha je považována za druh regresivní polohy. Když se s nějakým traumatem nedokážete vypořádat, tak se tak trochu schoulíte do klubíčka.

Pokud spíte na boku

Jde vám o udržení rovnováhy - v posteli i v životě. Protože tato poloha je kombinací polohy na zádech a na plodu, vyrovnává vás. Většině lidí se v této poloze spí velmi dobře.
A pokud v této poloze vypadáte jako běžec uprostřed sprintu, můžete se dokonce snažit udržet atletickou rovnováhu. Pokud jste tedy přes den sportovci, nedivte se, že k této poloze tíhnete i v noci. Je to pravděpodobně nejlepší poloha na spaní pro dýchání, což může také vysvětlovat její sportovní asociace. Celkově však spánek na boku naznačuje pocit harmonie se světem-ale také necítíte potřebu se schovávat.

Pokud střídáte více spánkových poloh

Pokud měníte polohu spánku: pravděpodobně máte něco na mysli - a vaše tělo to pozná. Může to být známkou vnitřního neklidu. Lidé, kteří toho mají hodně na srdci, často říkají: „Včera jsem se špatně vyspal. Všude kolem mě to hučelo.“ Ale když se dobře vyspíte, peřina se ani nepohnula.
Pokud je vaše mysl klidná, ale vaše tělo to nepochopilo, problém může být čistě fyzický. „Jako spánkový specialista bych se na [střídání spánkových poloh] díval spíše jako na nějaký vnitřní problém se spánkem tohoto člověka, který ho činí neklidným,“ říká Winter.

Zatímco střídání spánkových poloh jednoduše může mít hodně společného s úrovní pohodlí, může také odrážet to, co se děje ve vašem snovém cyklu.
Někdy vám polohu diktuje sen, který se vám zdá. Pokud se probudíte a vzpomenete si na obzvlášť aktivní sen, může to také vysvětlovat, proč máte zamotané povlečení.

A ještě jedna věc: ať už usnete v jakékoliv poloze, nemusí to být ta, ve které usnete druhý den ráno.

Když provádíme studie spánku, je zajímavé, kolik lidí vám řekne, že spí určitým způsobem, ale jejich poloha těla je úplně jiná. Vnímání toho, co si myslíte, že během noci děláte, se může opravdu lišit od toho, co děláte ve skutečnosti. To znamená, že poloha, ve které spíte, když je čas vstát a svítit, je pravděpodobně přesnější než ta, ve které jste noc začali.

 

Tagy :