Kupujete grilovací kámen? Nezapomeňte na rámeček!

 
Kupujete grilovací kámen? Nezapomeňte na rámeček!

Od jara do podzimu se z českých zahrad a teras linou libé vůně grilovaného masa, uzenin, zeleniny či příloh. Skvělá chuť grilovaných pokrmů je podtržena faktem, že grilování je jako varianta přípravy pokrmů daleko zdravější než třeba smažení. Navíc, grilování je vynikající příležitostí jak se potkat s přáteli a rodinou a z přípravy jídla udělat malý svátek.

Abyste mohli cokoli ogrilovat kvalitně a bez problémů, pořiďte si grilovací pečicí kámen, nebo desku. Pečicí kameny si vyrábějí v celé řadě variant tvarů, tlouštěk, barvy materiálů i charakteristik grilovací plochy. Na výběr jsou tak pečicí kameny kulaté, čtvercové i obdélníkové. Z hlediska pečicí plochy jsou buď hladké, nebo s prohlubní pro grilované potraviny, případně s drážkou po okraji kamene, která brání úniku šťávy či omastku z kamene do ohniště či na pracovní desku. Nejčastěji se jedná o kameny s velikostí 30 až 40 cm. Vyberte si na eshopu  www.ekamenictvi-dvorak.cz

Pečicí grilovací kameny si sice můžete koupit samostatně, ale vhodnější je pořídit si pečicí kámen i s příslušným rámečkem v jedné sadě. Případně sI tvarově a rozměrově odpovídající rámeček nebo stojánek můžete i následně dokoupit. V případě, že grilovací kámen nemáte v krbu, udírně nebo na pevném ohništi nainstalován takzvaně „napevno“, pomůže vám rámeček a stojánek k pečicímu kameni vyřešit problém, jak ho do ohniště umístit, případně jak s ním jednoduše manipulovat. Rámeček navíc slouží také jako určité zabezpečení grilovacího kamene před poškozením, když ho přesouváte.

Rámečky a stojánky se dodávají ke všem druhům pečicích kamenů, ale lze je používat i bez nich. Jen kombinované, nebo kombinované dělené grilovací kameny ve tvaru obdélníků se dodávají s rámečkem vždy. Všechny pečicí grilovací kameny jsou vyrobeny z nejkvalitnější žuly v tmavé i světlé verzi.

 

Tagy :